Jdi na obsah Jdi na menu
 


NÁJEMNÍ SMLOUVA

Chcete si pronajmout byt či dům? Pak čtěte následující řádky .... yes

zjistili jsme, že "šmejdi" se nezaměřují jen na staré lidi a netahají z nich peníze jen skrz nesmyslné předražené věci. Stává se to i lidem v těžké situaci, kteří hledají kam složit hlavu. Potom se může stát, že přijdou nejen o vlastní úspory, ale i o půjčené peníze. Snad je výjimkou, že člověk, který získal právní vzdělání za peníze daňových poplatníků a nejspíš si poctivě advokátní praxí (prosím nezaměňujte právník a advokát wink. Dle sdělení z české advokátní komory je právník vzdělání a advokát povolání laughyes) vydělal na nemovitosti, které pronajímá tento majetek za řekněme zvláštních podmínek. 

Pak vězte, že existuje paragraf v novém občanském zákoníku z roku 2012 a to § 2235 odst.1)  ve znění : "Zavazuje-li nájemní smlouva pronajímatele přenechat nájemci k zajištění bytových potřeb nájemce a popřípadě i členů jeho domácnosti byt nebo dům, který je předmětem nájmu, nepřihlíží se k ujednáním zkracujícím nájemcova práva podle ustanovení tohoto pododdílu."

Zatímco obecně platí, že povinnosti a práva by měla být ve smlouvě vyrovnána, v tomto případě to neplatí, ani kdyby byl nájemce v kdovíjaké nevýhodě. Chápu, že pronajmout byt, dům, či zahradu je dnes problém. Co není na papíře, jako by nebylo. Lidé jsou různí a stává se, že pronajímateli zůstanou oči pro pláč a vybydlený byt. Ale všechno by mělo mít své meze. 

 
 

 


Archiv

Kalendář
<< říjen / 2021 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 346
Měsíc: 346
Den: 22